Przeprowadzki Ryga

Oszczędzaj pieniądze. Oszczędzaj czas. Przeprowadź się z VANonsite!

VANonsite
Szybka wycena usługi
Podaj poprawny adres e-mail.
Ceny obliczamy wewnętrznie i przesyłamy e-mailem.

Specjaliści od przeprowadzek w Rydze

Przeprowadzki w Rydze z VANonsite

Usługi VANonsite zostały przygotowane z myślą o sprawnej i bezpiecznej organizacji przeprowadzki w Rydze, niezależnie od tego, czy zmieniasz adres w obrębie miasta, przeprowadzasz się do Rygi z innego kraju, czy planujesz wyjazd z Łotwy.

Obsługujemy zarówno niewielkie przeprowadzki z kilkoma kartonami, jak i przeprowadzki mieszkań, domów czy firm wymagające większej przestrzeni transportowej.

Zakres usługi może obejmować:

  • profesjonalne pakowanie i odpowiednie zabezpieczenie rzeczy,
  • transport z możliwością śledzenia pojazdu przez GPS,
  • krótko- lub długoterminowe magazynowanie, zależnie od dostępności,
  • usługę White Glove dla mebli, elektroniki i delikatnych przedmiotów,
  • pomoc przy dokumentach oraz formalnościach celnych na trasach obejmujących kraje spoza UE.

Z VANonsite przeprowadzka w Rydze może zostać dopasowana do Twojego terminu, wielkości ładunku i zakresu potrzeb. Przed potwierdzeniem otrzymujesz zakres usługi oraz cenę, dzięki czemu możesz świadomie wybrać odpowiednie rozwiązanie.

Ważne przy przeprowadzce w centrum Rygi

Jeżeli odbiór lub dostawa odbywa się w centrum Rygi albo na Starym Mieście, warto wcześniej sprawdzić możliwość podjazdu i postoju pojazdu pod budynkiem. Miasto okresowo wprowadza ograniczenia zatrzymywania, parkowania lub ruchu w centralnych częściach Rygi, na przykład podczas wydarzeń i prac drogowych. W formularzu wyceny warto więc podać informacje o parkingu, windzie, schodach i odległości od miejsca postoju do wejścia.

Gymnasium in Ventspils in Latvia. Ventspils is a city in the Courland region of Latvia. Latvia is one of the Baltic countries.
Posted on Google Google
Trym Hiller Uri profile picture
Trym Hiller Uri
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5Trustindex verifies that the original source of the review is Google.
We made a last minute order from the Netherlands to Norway. (3 days ahead of shipping) The communication between us was really great, and the mails were quickly responed to! There were no extra costs, and our items were delivered in the exact condition we sent them off in! We also got a live tracking link on the truck, which made us at ease too :) The truck also looked professional, and proper! Made it to our small town in the middle of the Norwegian winter! 10/10! And lucas is a very lovely guy!
Posted on Google Google
Karolina Garbowicz profile picture
Karolina Garbowicz
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5Trustindex verifies that the original source of the review is Google.
Byliśmy naprawdę bardzo zadowoleni z całej współpracy — świetny kontakt od początku, wszystko jasno i klarownie wytłumaczone. W dniu transportu doskonała komunikacja zarówno z logistykiem, jak i kierowcą. Rzeczy dotarły w nienaruszonym stanie i w bardzo szybkim tempie. Profesjonalna, rzetelna firma – zdecydowanie polecam!
Posted on Google Google
Stanley Moss profile picture
Stanley Moss
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5Trustindex verifies that the original source of the review is Google.
Found this company on referral from an automated site which delivered five company names. We needed to moves boxes and furniture from Venice Italy to Paris France. VANonsite was super-diligent on quotation, and logistics. Very easy to arrange pickup and driver Bogdan was very careful in loading truck. In Paris the delivery was equally efficient, and a day earlier than promised. I would definitely use this service again and recommend them highly.
Posted on Google Google
Alessio Milanese profile picture
Alessio Milanese
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5Trustindex verifies that the original source of the review is Google.
All good and fast
Posted on Google Google
Kumba profile picture
Kumba
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5Trustindex verifies that the original source of the review is Google.
Lucas was very helpful, patient and responsive throughout the move; their partner company that I arranged the initial shipping details with was also the same. The vehicle was larger than what I needed but everything was secured well for transportation, and no damages. Most importantly, they are legitimate and were also punctual on the day!
Posted on Google Google
Natalia Juzgado profile picture
Natalia Juzgado
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5Trustindex verifies that the original source of the review is Google.
They did my moving from Luxembourg to Spain. Fast, efficient and they were extremely kind, helped us with everything and communication was great! Would definitely recommend!
Posted on Google Google
Alexandra Shelest profile picture
Alexandra Shelest
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5Trustindex verifies that the original source of the review is Google.
I moved my home with VANonsite to a non-EU country and I can really recommend them. The communication was always clear, professional and helpful, which made me trust them from the start. They sent me a list of documents they needed well in advance and were helpful whenever I had questions. The driver helped during loading and unloading, and all my belongings arrived in perfect condition. I also appreciated the attitude of the whole team when there was a problem at the customs, with several people updating me on the situation, very friendly and always making sure I am not worrying, and without any surcharge for the additional time the driver had to invest.
Posted on Google Google
Caterina Selva profile picture
Caterina Selva
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5Trustindex verifies that the original source of the review is Google.
Amazing service! We used VANonsite to move from Berlin to Trondheim. From logistics to drivers everyone was incredibly nice, informative and responsive. We put them in a bit of a pickle as our move was quite sudden but they were wonderful and managed all steps quickly, including Norwegian custom documents for us in a few days. All our things arrived safe and sound, including two plants and a musical instrument. They also offered one of the cheapest prices for relocations from Germany to Norway. Truly recommended.
Posted on Google Google
Latoya A. McKeirnan profile picture
Latoya A. McKeirnan
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5Trustindex verifies that the original source of the review is Google.
We worked with VANonsite for our move from Barcelona to Malta and from the very first communication they were exceptional. Professional, responsive, friendly, reliable and accomodating. We would HIGHLY recommend them.
Verified by Trustindex
Trustindex verified badge is the Universal Symbol of Trust. Only the greatest companies can get the verified badge who has a review score above 4.5, based on customer reviews over the past 12 months. Read more

Co możemy zrobić dla Ciebie w Rydze?

Kompleksowe usługi przeprowadzkowe w Rydze

Przeprowadzki studenckie

VANonsite oferuje przeprowadzki studenckie w Rydze dla osób przeprowadzających się do akademika, mieszkania lub pokoju. Zakres i termin można dopasować do planu zajęć oraz wielkości przewożonego mienia.

Przeprowadzki domów i mieszkań

Przeprowadzasz mieszkanie lub cały dom? VANonsite może zorganizować transport wraz z uzgodnionym zakresem pakowania, zabezpieczenia rzeczy, załadunku i dostawy.

Przeprowadzki biur

Organizujemy transport wyposażenia biurowego i firmowego. Zakres przeprowadzki można zaplanować tak, aby ograniczyć przerwy w działalności i odpowiednio zabezpieczyć sprzęt oraz dokumenty.

Przeprowadzki last minute

Potrzebujesz pilnej przeprowadzki? VANonsite obsługuje również zapytania last minute. Dostępność zależy od trasy, wolnych pojazdów i aktualnego harmonogramu.

Magazynowanie

Możliwe jest zorganizowanie magazynowania krótko- lub długoterminowego, na przykład podczas przeprowadzki, remontu, podróży albo zmiany terminu odbioru nowej nieruchomości.

Usługi pakowania

Profesjonalne pakowanie pomaga odpowiednio zabezpieczyć rzeczy przed transportem. Zakres może obejmować pakowanie na miejscu, zabezpieczenie mienia oraz rozpakowanie po dostawie, zgodnie z wybranym pakietem i ofertą.

Masz pytania? Napisz do nas i pomożemy ci wybrać odpowiedni pakiet!

Znajdź pakiet przeprowadzkowy odpowiedni dla siebie

Każda przeprowadzka wygląda inaczej. Dlatego możesz dobrać rozwiązanie do ilości rzeczy, dostępnego budżetu, terminu oraz trasy.

Moving One (1 m³) - maksymalna waga: 100 kg

Pakiet przeznaczony do bardzo małych przeprowadzek i lekkich ładunków do 100 kg. Sprawdzi się przy kilku kartonach, walizkach, rzeczach osobistych lub pojedynczych niewielkich przedmiotach.

Moving Basic (5 m³) - maksymalna waga: 300 kg

Rozwiązanie dla osób przewożących podstawowe wyposażenie. Może pomieścić między innymi większe torby, kartony z ubraniami, laptop, niewielki telewizor i kilka pudeł z książkami. To częsty wybór przy przeprowadzkach studenckich.

Moving Medium (10 m³) - maksymalna waga: 500 kg

Pakiet może pomieścić wyposażenie odpowiadające mniej więcej niewielkiej przestrzeni mieszkalnej, na przykład pojedyncze łóżko, małą sofę, szafkę nocną, telewizor, stół z krzesłami oraz kartony z rzeczami osobistymi.

Moving Premium (15 m³) - maksymalna waga: 1 100 kg

Rozwiązanie dla większej przeprowadzki mieszkania. W przestrzeni tej mogą zmieścić się między innymi podwójne łóżko, duża sofa, szafa, zestaw jadalniany, telewizor, lodówka, pralka oraz większa liczba kartonów.

Moving Premium Plus (30 m³) - maksymalna waga: 3 500 kg

Pakiet przeznaczony do przewozu większej części wyposażenia domu lub mieszkania. Może pomieścić zestaw wypoczynkowy, kilka szaf, pełnowymiarowe łóżko, meble kuchenne, sprzęt AGD, rowery i liczne kartony.

Moving Full House XXL (90 m³) - maksymalna waga: 20 000 kg

Największy z dostępnych pakietów. Przeznaczony do pełnych przeprowadzek domów lub większych relokacji firmowych, obejmujących wyposażenie wielu pomieszczeń, sprzęt AGD i RTV, meble oraz dużą liczbę kartonów.

Przeprowadzki w Rydze dopasowane do trasy i wielkości ładunku

Dlaczego klienci w Rydze wybierają VANonsite?

Przeprowadzka to nie tylko przewóz rzeczy z jednego adresu pod drugi. Ważne są również warunki dostępu do nieruchomości, sposób zabezpieczenia mienia, odpowiednio dobrany pojazd, harmonogram i komunikacja podczas realizacji.

VANonsite zapewnia między innymi:

  • obsługę pakowania i zabezpieczenia mienia,
  • możliwość monitorowania transportu przez GPS,
  • ubezpieczenie transportowe zgodnie z zakresem potwierdzonym w ofercie,
  • transport częściowy typu part-load lub dedykowany pojazd,
  • obsługę tras lokalnych i międzynarodowych,
  • wielojęzyczną komunikację,
  • możliwość wykorzystania transportu współdzielonego przy odpowiednich trasach.

VANonsite łączy obsługę przeprowadzkową z europejską logistyką, co pozwala organizować zarówno mniejsze przeprowadzki w Rydze, jak i transporty międzynarodowe.

The aerial view of the old buildings in Riga, Latvia in winter

Orientacyjne koszty przeprowadzek do i z Łotwy

Orientacyjne ceny transportu dla pojazdu 20 m³

KrajDystans (km)Oriencayjny Koszt (€)
Austria1600.01139.34
Niemcy1300.0750.00
Hiszpania3000.01400.00
Wielka Brytania2500.01300.00
Francja2100.0950.00
Holandia1800.0890.00
Czechy1200.0720.00
KrajDystans (km)Orientacyjny Koszt(€)
Niemcy1300740
Francja2100930
Włochy25001200
Belgia1800870
Holandia1700850
Wielka Brytania25001250
Hiszpania30001350
Austria16001100
Czechy1200710
Szwecja900690

VANonsite pomaga uporządkować każdy etap przeprowadzki

Jak wygląda organizacja przeprowadzki w Rydze?

Planowanie rozpoczyna się od informacji o miejscu odbioru i dostawy, wielkości ładunku oraz wymaganym zakresie pomocy. Na tej podstawie VANonsite może dopasować transport, pakowanie, ewentualne magazynowanie i warunki realizacji.

Przy wycenie warto podać również informacje, których nie da się określić na podstawie samego adresu, na przykład dostęp do windy, liczbę pięter, możliwość podjazdu pod budynek, ciężkie lub delikatne przedmioty oraz wymagania dotyczące dokumentów. Dzięki temu zakres usługi może zostać zweryfikowany jeszcze przed odbiorem.

Przeprowadzki Ryga

Usługi VANonsite

VANonsite obsługuje przeprowadzki lokalne i międzynarodowe oraz związane z nimi usługi, takie jak pakowanie, magazynowanie i pomoc przy formalnościach celnych. Możliwy jest zarówno transport częściowy, jak i większa przeprowadzka obejmująca cały dom.

Zakres usługi dobierany jest do wielkości ładunku, trasy, harmonogramu i warunków pod wskazanymi adresami.

Przeprowadzasz się do stolicy Łotwy? VANonsite obsługuje przeprowadzki domów i mieszkań do Rygi między innymi z krajów Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Norwegii i Szwajcarii.

Zakres może zostać dopasowany zarówno do niewielkiego mieszkania, jak i przeprowadzki całego domu.

Usługa może obejmować:

  • transport częściowy lub dedykowany pojazd,
  • profesjonalne pakowanie z wykorzystaniem odpowiednich materiałów,
  • uzgodniony demontaż i ponowny montaż mebli oraz wybranych elementów wyposażenia,
  • transport z możliwością monitorowania przez GPS,
  • pomoc przy dokumentacji celnej na trasach wymagających odprawy,
  • opcjonalne magazynowanie krótko- lub długoterminowe,
  • wielojęzyczną koordynację przeprowadzki.

Szczegółowy zakres jest ustalany przed realizacją, dzięki czemu można dopasować usługę do konkretnego mieszkania, trasy i ilości przewożonych rzeczy.

Sunset view over Riga with a tall church spire in the foreground and the old town rooftops stretching toward the horizon.

Rozpoczynasz studia lub program wymiany na Łotwie? VANonsite obsługuje również mniejsze przeprowadzki studenckie, w których przewożone są przede wszystkim kartony, walizki, elektronika, książki i podstawowe wyposażenie.

Studenci mogą skorzystać między innymi z:

  • ekonomicznych opcji transportu częściowego,
  • pomocy przy pakowaniu,
  • elastycznego ustalania odbioru i dostawy,
  • pomocy przy dokumentacji na trasach pozaunijnych,
  • bezpiecznego przewozu elektroniki, książek i rzeczy osobistych,
  • przeprowadzek indywidualnych lub współdzielonych,
  • aktualizacji dotyczących przebiegu transportu.

Pakiet Moving Basic 5 m³ jest jednym z rozwiązań kierowanych do mniejszych przeprowadzek studenckich.

Przeprowadzka firmy wymaga dokładniejszego zaplanowania niż zwykły transport. Istotne są między innymi liczba stanowisk, sprzęt elektroniczny, dokumenty, sposób oznaczenia kartonów, piętra, windy oraz dostęp dla pojazdu.

Zakres przeprowadzki firmowej może obejmować:

  • plan dopasowany do małego biura lub większej siedziby,
  • demontaż uzgodnionych mebli biurowych,
  • transport sprzętu i dokumentów,
  • profesjonalne pakowanie i oznaczenie elementów według pomieszczeń lub działów,
  • wielojęzyczną koordynację przy przeprowadzkach międzynarodowych,
  • magazynowanie w przypadku przeprowadzki realizowanej etapami.

W przypadku sprzętu IT zakres demontażu, instalacji i konfiguracji powinien zostać potwierdzony przed realizacją.

VANonsite obsługuje również transport pojedynczych mebli oraz większej części wyposażenia domu lub mieszkania.

Usługa może obejmować:

  • zabezpieczenie dużych, delikatnych lub wartościowych mebli,
  • uzgodniony demontaż i ponowny montaż,
  • transport częściowy lub dedykowany,
  • monitoring GPS transportu,
  • pomoc przy dokumentach celnych na trasach poza UE,
  • odbiór z domu, biura lub magazynu.

Jeżeli potrzebujesz demontażu, montażu lub dodatkowego zabezpieczenia konkretnego mebla, najlepiej opisać to w polu „Uwagi” podczas składania zapytania. Dostępność i cena są wtedy potwierdzane dla konkretnej trasy.

Dobre przygotowanie rzeczy może skrócić załadunek, ograniczyć ryzyko uszkodzeń i znacznie ułatwić rozpakowanie po dotarciu do nowego adresu.

Hiring removal company cost – guide to pricing and expenses for professional moving services

Zacznij od selekcji rzeczy

Jeżeli masz taką możliwość, rozpocznij przygotowania odpowiednio wcześniej. Przejrzyj wyposażenie pomieszczenie po pomieszczeniu i zdecyduj, co zabierasz, co możesz sprzedać lub oddać, a czego już nie potrzebujesz.

Zmniejszenie ilości przewożonych rzeczy oznacza mniej pakowania i może ograniczyć potrzebną przestrzeń transportową.

Używaj solidnych materiałów do pakowania

Wybieraj wytrzymałe kartony, papier do pakowania, folię bąbelkową, materiały ochronne i mocną taśmę.

Delikatne przedmioty, elektronikę, szkło czy dekoracje należy odpowiednio zabezpieczyć. Każdy karton warto oznaczyć nazwą pomieszczenia i krótką informacją o zawartości.

Inside a moving van loaded for an international relocation: three armchairs wrapped in clear plastic film at the front, with stacked cardboard boxes, a wrapped bicycle basket, rolled-up rugs, and other household items secured behind them.
Packed moving boxes secured inside a delivery van

Pakuj pomieszczenie po pomieszczeniu

Pakuj pomieszczenie po pomieszczeniu

Wykorzystaj przestrzeń rozsądnie

Ubrania i ręczniki można zrolować, aby zajmowały mniej miejsca. Dokumenty, elektronikę i drobne wartościowe przedmioty przechowuj oddzielnie.

Cięższe rzeczy umieszczaj na spodzie kartonów i unikaj przeładowania opakowań.

Suitcases protected with moving blankets inside a delivery van
Close-up view of unrecognizable woman sealing cardboard box with adhesive tape while preparing for moving out

Przygotuj karton z najpotrzebniejszymi rzeczami

Do osobnego kartonu lub torby spakuj rzeczy potrzebne bezpośrednio po przyjeździe, na przykład:

  • dokumenty,
  • ładowarki,
  • podstawowe kosmetyki,
  • ubrania na zmianę,
  • przekąski i napoje,
  • podstawowe akcesoria kuchenne,
  • niezbędne środki czystości.

Taki zestaw warto przewozić w łatwo dostępnym miejscu.

Dlaczego VANonsite przy przeprowadzce do Rygi?

VANonsite specjalizuje się w organizacji transportu i przeprowadzek międzynarodowych. Zakres może obejmować planowanie, pakowanie, zabezpieczenie rzeczy, transport oraz pomoc w formalnościach celnych tam, gdzie są one wymagane.

Informacje o trasie i transporcie mogą być przekazywane klientowi w trakcie realizacji, a szczegóły usługi są ustalane przed odbiorem.

Packed household furniture and boxes prepared for transport

Masz pytania o przeprowadzki w Rydze?

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące przeprowadzek w Rydze, kosztów, pakowania, załadunku, formalności i terminów.

Co warto wiedzieć przed przeprowadzką w Rydze?

Wycena VANonsite zazwyczaj obejmuje transport zgodnie z wybranym pakietem, pomoc kierowcy, paliwo, opłaty drogowe i autostradowe, winiety oraz inne standardowe koszty bezpośrednio związane z realizacją transportu.

Przed potwierdzeniem zamówienia klient otrzymuje zakres usługi i łączną cenę.

Tak. Pomoc kierowcy przy załadunku i rozładunku należy do standardowego zakresu usługi VANonsite. Kierowca pomaga również odpowiednio rozmieścić i zabezpieczyć rzeczy w pojeździe.

W polu „Uwagi” warto podać informacje o schodach, windzie, parkingu, długiej drodze od pojazdu do wejścia oraz ciężkich przedmiotach.

Usługa może obejmować pakowanie na miejscu, zabezpieczenie rzeczy profesjonalnymi materiałami jako opcję dodatkową, transport oraz rozpakowanie pod adresem dostawy.

Pakowanie i rozpakowanie jest standardowo dostępne przede wszystkim dla pakietów Moving Premium, Moving Premium Plus oraz Moving Full House XXL.

W przypadku mniejszych pakietów dostępność i cena są ustalane indywidualnie.

Najczęstsze pytania dotyczące przeprowadzki w Rydze

Tak. Jeżeli potrzebujesz dodatkowych osób do przenoszenia lub noszenia rzeczy poza standardową pomocą kierowcy, zaznacz to w polu „Uwagi”.

Dostępność dodatkowej pomocy zależy od trasy i harmonogramu i jest potwierdzana indywidualnie.

Tak. VANonsite wymaga 10% zaliczki, aby potwierdzić rezerwację.

Pozostała kwota powinna być zazwyczaj zapłacona najpóźniej 48 godzin przed załadunkiem.

W niektórych przypadkach jest to możliwe jako usługa Last Minute, ale zależy od dostępności pojazdu i aktualnego harmonogramu tras.

Jeśli potrzebujesz pilnej przeprowadzki, najlepiej skontaktować się bezpośrednio z VANonsite, aby zespół mógł sprawdzić najbliższy możliwy termin.

Curious about our prices?

Need Help with Quote?

Why can transport sometimes take longer?

From 1 July 2026, new tachograph regulations will come into force in the European Union, also covering some smaller transport vehicles used in international transport.

A tachograph records driving time, breaks, and the driver’s rest periods. In practice, this means that the driver must strictly comply with working time limits. Sometimes, even when close to the loading or delivery location, the driver may be required to take a break or stop driving in accordance with the regulations.

As a result, on some international routes, loading, transit, or delivery times may be longer. This change is beyond VANonsite’s control and affects the entire transport industry in Europe.

We make every effort to plan each transport as efficiently, safely, and in full compliance with applicable regulations as possible.